تاکید استاندارخوزستان براستفاده حداکثری از درآمدهای حاصل از ارزش افزوده دربخش های عمرانی

تاکید استاندارخوزستان براستفاده حداکثری از درآمدهای حاصل از ارزش افزوده دربخش های عمرانی

دکترعبدالحسن مقتدایی استاندارخوزستان در جلسه اخیر بررسی وضعیت اعتبارات شهرداری ها و دهیارها از محل اعتبارات ارزش افزوده ( عوارض و آلایندگی داخل حریم ) دستور داد تا ۸۰ درصد از این درآمد شهرداریها و ۷۰ درصد درآمد دهیاری ها , صرف امور عمرانی و زیربنایی و پروژه های نیمه تمام با تعیین اولویت گردد.

به گزارش پایگاه  خبری تحلیلی راستا نیوز به نقل از روابط عمومی استانداری خوزستان , براساس گزارش اداره کل امور مالیاتی استان خوزستان , درسال ۹۳ از محل ارزش افزوده ۷۰۰ میلیارد تومان درآمد استحصال دراختیار شهرداری ها و دهیاری ها قرارگرفته است که طبق قانون ۶۰ درصد این درآمدها می بایست صرف امور زیربنایی شود.

دکتر مقتدایی تاکید کرده است که این سهم ۴۰ به ۶۰ ( سهم اعتبارات جاری نسبت به عمرانی) در اعتبارات ارزش افزوده باید دگرگون و سهم اعتبارات عمرانی بیشتر شود تا بتوان خدمات زیربنایی و زیر ساختی بیشتری در شهرها و روستاها ارایه و چهره شهرها و روستاها متحول گردد.

استاندار خوزستان درعین حال دستور داد تا اعضای این کمیته با هماهنگی سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان , طرح های عمرانی اولویت دار را درچارچوب  پیشنهاد های شهرداری ها و دهیاری ها بررسی کنند و نسبت به تخصیص اعتبارات مذکور در همان چارچوب , اولویت بندی نمایند.

دکتر مقتدایی با اشاره به اینکه درآمدهای سالانه ارزش افزوده استان حتی از حجم اعتبارات عمرانی استان بیشتراست , گفت : یک نرم افزاری باید تعریف کنیم . همچنین بازتعریفی از اولویت های کار عمرانی در روستاها و شهرها ارایه گردد .

گفتنی است در این نشست مقرر گردید که سازگار قانونی افزایش اعتبارات عمرانی شهرداری ها و دهیاری ها از محل ارزش افزوده با هماهنگی اداره کل امور مالیاتی استان پیگیری و نیز نقطه نظرات شورای اسلامی شهرها و روستاها همچنین شهرداران و دهیاران برای تعیین طرح های اولویت دار اخذ گردد.

استاندار خوزستان تاکید کرد که درصد سهم هر پروژه همچنین دامنه درصدها مشخص و در این زمینه از ساختار بودجه بندی و توجیه اعتبارات استان نیز بهره گرفته شود.

دکتر مقتدایی افزود: تصور می کنم اگر پول ها را روی هم بریزیم و هدفمند فکر کنیم اتفاق خوبی در پایان سال بیفتد. یک اختیاراتی در این زمینه برای معاونت عمرانی استانداری لحاظ شده و اعتبارات کلانی هم ازمحل ارزش افزوده بدست داده که به مراتب از قدرت مالی شورای برنامه ریزی استان نیز قوی تراست .

نماینده عالی دولت در استان خوزستان گفت : باید مکانیزمی تعاملی تعریف گردد تا با کمک شوراهای اسلامی شهر و روستا , شهرداری ها , دهیاری ها و اداره کل امور مالیاتی شرایطی فراهم سازیم که از محل این درآمد ها , تسهیلاتی فراهم گردد تا همه مردم استان ازآن برخوردارشوند.

درباره نویسنده

1881مطلب نوشته است .

نوشتن دیدگاه

شما میتوانید از تصاویر مخصوص خود در قسمت نظرات استفاده نمایید برای اینکار از وب سایت آواتارکمک بگیرید .


تمام حقوق این سایت برای © 2020 عصر خوزستان. محفوظ است.
طراحی شده توسط : سعید مرادی