رییس دانشگاه علوم پزشکی اهواز و مدیرکل آب و فاضلاب خوزستان را دعوت می کنیم از مرکز نگهداری بیماران اعصاب و روان ایران مهر مسجدسلیمان دیدن فرمایند!

رییس دانشگاه علوم پزشکی اهواز و مدیرکل آب و فاضلاب خوزستان را دعوت می کنیم از مرکز نگهداری بیماران اعصاب و روان ایران مهر مسجدسلیمان دیدن فرمایند!

راستا نیوز- یکی از مشکلات حال حاضر در مسجدسلیمان روان بودن فاضلاب در بعضی مناطق و نامشخص بودن متولی این امر در شهرستان می باشد. جدال اداره آب و فاضلاب و شهرداری در مسجدسلیمان جدالی ست بی پایان و سال هاست که مردم مسجدسلیمان هنگام بروز مشکل بین این دو اداره سرگردانند!

نبود بهداشت کافی در نقاط متعدد شهرستان و عدم جمع آوری مناسب زباله، (هفته ای دو بار در بعضی محلات)از دیگر ضعف هایی ست که در این شهر هزار مشکل به شدت به چشم می آید و این وظیفه ی ما مردم است که نباید به راحتی از کنار این کمبودها گذشت و یا با بازگو نکردن ضعف ها، مشکلات را از یاد برده و یا کمرنگ جلوه دهیم. مسئولان هم باید بکوشند با دقت و پیگیری در انجام امور، به پیشرفت متوازن مناطق مختلف شهر کمک کرده و نیازهای مردم را مرتفع سازند…

یکی از مشکلات جاری شدن فاضلاب در سطح خیابان ها و یا مناطق مخلف شهرستان، افزایش شمار جمعیت در محله هاست که باعث شده حجم فاضلاب تولیدی منازل با قطر لوله های شبکه جمع آوری همخوانی نداشته باشد، همچنین فقدان درپوش برخی دریچه های منهول فاضلاب و افتادن اجسام در این منهول ها باعث انسداد شبکه و در نهایت سرازیر شدن فاضلاب به کوچه ها می شود که این امر نیز سلامت مردم را با مخاطرات جدی رو به رو کرده است اما…

مرکز نگهداری بیماران اعصاب و روان ایران مهر در منطقه بازار چشمه علی بیش از ۵ ماه است که با مشکل جاری شدن فاضلاب از روبروی این مرکز و سرریز آن به درون این آسایشگاه دست و پنجه نرم می کند که این مشکل فضای بسیار رقت انگیزی را در منطقه به وجود آورده است.

دکتر نوری زاده رییس این مرکز در گفتگو با سایت خبری باشگاه روزنامه نگاران مسجدسلیمان اظهار داشت: بیش از ۵ ماه است که سرگردان بین ادارات متولی در رفت و آمد هستم، متاسفانه به دلایل مختلف این معضل تاکنون حل نشده است. وجود بیماران اعصاب و روان در این منطقه شاید بتواند دلیلی باشد بر تلاش بیشتر مسئولین برای حل این معضل. وی ادامه داد: پس از این که موفق نشدم رضایت مسئولین را برای حل اساسی این مشکل به دست آورم از شبکه بهداشت درخواست کردم حداقل به دلیل شرایط خاص بیماران به سم پاشی منطقه بپردازند که متاسفانه پاسخ دادند: نیرو برای این کار نداریم بعد که اصرار بنده را دیدند اعلام کردند: باید چند صد هزار تومان برای خرید سم پرداخت کنی!

ایشان ادامه داد: این که متولی این کار شهرداری ست یا اداره آب و فاضلاب هنوز برای من مشخص نشده است و هر کس این مسئله را به دیگری پاس می دهد که امیدوارم هر چه سریع تر این مشکل برطرف شود !…

آن چه مشخص است وضعیت نامناسب فاضلاب در مسجدسلیمان یک همت عالی از جانب مسئولین تأثیرگزار را می طلبد. بسیاری از کارشناسان معتقدند در حال حاضر کنترل منطقه ای یا محله ای چنین مواردی در کوتاه مدت شاید کمی از مشکلات بکاهد…

پایگاه خبری تحلیلی راستا نیوز مدیرکل محترم آب و فاضلاب خوزستان و رییس دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز را دعوت می کنم که برای دقایقی از محلات مختلف مسجدسلیمان خصوصاً مرکز نگهداری بیماران اعصاب و روان ایران مهر در منطقه بازار چشمه علی دیدن فرمایند و وضعیت فجیع سر ریز شدن فاضلاب به این آسایشگاه، وضعیت بهداشتی مناطق مختلف مسجدسلیمان، زباله های انباشت شده و جانمایی نامناسب گودهای زباله، نارضایتی از وضعیت نظارت بهداشت و… را از نزدیک مشاهده نمایند. این گره در کوتاه مدت با یک همت عالی از سوی مسئولین و تخصیص سریع بودجه از سوی مدیران ارشد استانی باز شدنی ست.

لازم به ذکر است گزارشات تکمیلی در ارتباط با پیگیری یا عدم پیگیری مسئولین برای حل مشکل سرریز فاضلاب در مرکز نگهداری بیماران اعصاب و روان ایران مهر در منطقه بازار چشمه منتشر خواهد شد.

88

گزارش: سعید مرادی – سحر طاهری

درباره نویسنده

1921مطلب نوشته است .

نوشتن دیدگاه

شما میتوانید از تصاویر مخصوص خود در قسمت نظرات استفاده نمایید برای اینکار از وب سایت آواتارکمک بگیرید .


تمام حقوق این سایت برای © 2020 عصر خوزستان. محفوظ است.
طراحی شده توسط : سعید مرادی