موانع سرمایه‌گذاری در خوزستان رفع شود/ رشد اقتصادی ضامن امنیت استان است

موانع سرمایه‌گذاری در خوزستان رفع شود/ رشد اقتصادی ضامن امنیت استان است

 رشد اقتصادی و ایجاد شغل ضامن امنیت منطقه است و تغییر اساسی در فرهنگ و نگرش منطقه ایجاد می‌کند.

راستا نیوز –  غلامرضا شریعتی در جلسه حمایت از سرمایه‌گذاری اظهار کرد: به منظور برطرف کردن مشکلات تامین آب، تاسیسات گازرسانی داخل شهرک و محدودیت‌های عدم راه دسترسی مناسب به شهرک، جلسات تخصصی با دستگاه‌های ذی‌ربط بدون فوت وقت تشکیل و راهکار ارائه شود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی راستا نیوز وی افزود: با تکیه بر مصوبات و عوامل محدود کننده پیشرفتی حاصل نمی‌شود، باید با مذاکرات جمعی و بررسی جامع موضوعات، پروژه‌های اقتصادی را مورد توجه قرار دهیم.

استاندار خوزستان با اشاره به اشکالات زیست محیطی و انسانی شهرک صنعتی شماره ۵ تصریح کرد: مگر در زمان اعطای مجوز به این شهرک سازمان محیط زیست وجود نداشته و مساله زیست انسانی مورد توجه نبوده است، در مقطعی که تغییر دولت انجام گرفته برخی از مجوزهای قانونی سازمان محیط زیست ابطال شده و این موضوع امنیت سرمایه‌گذاری را زیر سوال می‌برد.

شریعتی خاطرنشان کرد: شرکت شهرک‌های صنعتی مدافع حقوق سرمایه‌گذاران در این محدوده است و باید تمام پیگیری‌های مورد نیاز برای رفع مشکلات و حمایت از سرمایه‌گذاران صورت بگیرد.

وی در ارتباط با دستور کار دوم جلسه مربوط به احداث شهرک خودرویی با مساحت ۲۷ و نیم هکتار واقع در جنوب غرب اهواز، منطقه ملاشیه، بیان کرد: به علت این که ملاشیه از مناطق محروم است، دولت قاطعانه اصرار بر انجام این پروژه داشته و از سرمایه‌گذار آن به منظور ایجاد تحول، رشد و توسعه منطقه ملاشیه حمایت کامل را خواهد داشت و در رابطه با ایجاد ظرفیت یک هزار شغل، اعمال حاکمیتی را مد نظر داریم تا استخدام منحصرا از منطقه محروم ملاشیه صورت گیرد.

استاندار خوزستان افزود: برای مناطق محروم و خاص باید ملاحظاتی را مورد توجه داشته باشیم که به رشد آن مناطق کمک کند، رشد اقتصادی و ایجاد شغل ضامن امنیت منطقه است و تغییر اساسی در فرهنگ و نگرش منطقه ایجاد می‌کند.

شریعتی ادامه داد: بر آن هستیم که کلانشهر اهواز به شهر مدرنی تبدیل شود، لذا لازمه آن اعمال یک سری کمک‌ها و گذشت‌ها برای ایجاد شرایط مناسب سرمایه‌گذاری است.

وی در پایان گفت: استانداری متعهد به تأمین حمایت سرمایه‌گذاران است و سازمان‌های نظارتی علاوه بر اینکه از سوءاستفاده از بندهای قانونی توسط برخی همچون زمین‌خواران جلوگیری می‌کنند، از سوی دیگر از سرمایه‌گذاران و بخش تولید که منجر به ایجاد شغل می‌شوند کاملاً حمایت خواهند داشت.

درباره نویسنده

1921مطلب نوشته است .

One Comment on “موانع سرمایه‌گذاری در خوزستان رفع شود/ رشد اقتصادی ضامن امنیت استان است”

  • reza wrote on 17 جولای, 2016, 23:21

    باسلام انشاالله با وجود استاندار محترم ووجود نمایندگان استان جایگاه اصلی راازنظر توسعه برسد لازم بذکر است باوجود بنادر نیروی انسانی مستعد اب نفت وگاز زمین ومنابع گوناگون در استانهایی که فاقد منابع هستند پتروشیمی وپالایشگاه زده می شود ومنابع خام ازخوزستان پالایشگاه دراستان دیگر ایا نمی شود از درخزینه تا پشت ملاثانی پالایشگاه زد  وطرح اجرا نمود .اب گتوند شوشتر نفت اهواز هفتگل مسجد سلیمان ولالی  مانند اراک پتروشیمی وپالایشگاه زد  بنظرم فقر موجود ملاثانی گتون شوشتر وهفتگل ومسجد سلیمان باساخت پالایشگاه ومواد خام وطرحای دیگر می تواند برطرف شود وراه رابرای توسعه این بخش مهم است

نوشتن دیدگاه

شما میتوانید از تصاویر مخصوص خود در قسمت نظرات استفاده نمایید برای اینکار از وب سایت آواتارکمک بگیرید .


تمام حقوق این سایت برای © 2020 عصر خوزستان. محفوظ است.
طراحی شده توسط : سعید مرادی