شرکت نفت توسط دانشگاههای معتبر مشخص کند کدام مناطق آلوده هستند و پس از آن به مناطقی که آلوده نیستند مجوز ساخت و ساز داده شود/ معدل راههای ما نسبت به استان حدود ۶۵ درصد عقب تر است+تصاویر

شرکت نفت توسط دانشگاههای معتبر مشخص کند کدام مناطق آلوده هستند و پس از آن به مناطقی که آلوده نیستند مجوز ساخت و ساز داده شود/ معدل راههای ما نسبت به استان حدود ۶۵ درصد عقب تر است+تصاویر

راستا نیوز – علی عسگر ظاهری نماینده مرم مسجدسلیمان، لالی، اندیکا و هفتکل در مجلس شورای اسلامی در اولین نشست مطبوعاتی خود به سوالات اصحاب رسانه پاسخ داد. به گزارش پایگاه خبری راستا نیوز در ابتدای این مراسم آرمان موری احمدی رییس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی مسجدسلیمان در سخنانی اظهار داشت: جامعه رسانه و خبری در جهت آگاهی بخشی به افکار عمومی رسالت عظیمی دارد. پرهیز از هرگونه پیش داوری و نگاه عادلانه به مباحث و مسایلی که در شهرستان در حال انجام است می تواند به مردم برای امید به زیست بهتر کمک کند و این رسالتی ست که بر دوش اهالی رسانه و خبرنگاران محترم است.

پس از سخنان موری احمدی نماینده مردم مسجدسلیمان با تشریح بخشی از اقدامات چهار ماه خود به سوالات خبرنگاران و اهالی رسانه پاسخ داد.

وی ضمن تبریک هفته دفاع مقدس و تشکر از اهالی رسانه در این نشست خبری اظهار داشت: باید از همه ی نمایندگان قبل تشکر و سپاسگزاری نمایم. چرا که فضای حاکم مدیون تلاش زحمات برادران پیش از من بوده است. ظاهری در بخش دیگری از سخنان خود اظهار داشت: هر ساله جمع کثیری از همشهریان ما به دلیل استاندارد نبودن راه ارتباطی مسجدسلیمان- اهواز جان خود را از دست می دهند که این یکی از دغدغه های همیشگی من و نمایندگان پیش از من بوده است. وی گفت: به لطف خداوند و با تلاش همه ی مسئولین در این مقطع به یک توافقاتی رسیدیم تا مشکل این راه ارتباطی حل شود. وی گفت: از دلایل احداث جاده میانبر می توان به کاهش فاصله میان اهواز– مسجدسلیمان، امنیت جاده و صرفه جویی در سوخت و زمان اشاره کرد. ظاهری ادامه داد: به دلیل نداشتن جاده کمربندی توافق شد از آنجا که جاده های شهری بسیار فرسوده شده اند ۱۴ کیلومتر جاده کمربندی از شهرک صنعتی تا پل تمبی ایجاد شود که مراحل مناقصه این کار در حال انجام است و ۴۲ میلیارد تومان برآورد هزینه نیز شده است. وی ادامه داد: اول قرار بر بود یک پیمانکار این کار را انجام دهد اما در نهایت به این جمع بندی رسیدیم برای تسریع در کار دو پیمانکار عهده دار این کار شوند. نماینده مردم مسجدسلیمان ادامه داد: از آنجایی که طی این همه سال جاده های ما زیر بار سنگین ترافیک قرار داشت در جلسه ای که با معاونت راههای کشور داشتم مجوزی را از ایشان دریافت نمودیم و قرار شد علی رغم این که جاده های درون شهری وظیفه شهرداری هاست اما اداره راه و شهرسازی آسفالت ابتدا تا انتهای شهر را بر عهده بگیرد.

وی گفت: واقعیت این است معدل راههای ما نسبت به استان حدود ۶۵ درصد عقب تر است و این نشان می دهد به منطقه ما آنچنان که باید توجه ای نشده است اما با تلاش های انجام شده و طی جلسات مکرر با معاون وزیر و مدیر کل راه و شهرسازی استان تا این لحظه توانستیم مجوز احداث و بهسازی ۱۷۰ کیلومتر از راههای روستایی را از طریق معاونت راههای کشور بگیریم. همچنین در نشستی که به همراه استاندار محترم با معاون وزیر راه داشتیم قرار شد از دو راهی لالی تا شهرستان لالی نیز ۴ بانده شود…

نائب رییس مجمع نمایندگان استان خوزستان در بخش دیگری از سخنان خود در بحث کشاورزی و برداشت آب اظهار داشت: مقام معظم رهبری در یکی از سخنان خود فرمودند بخش کشاورزی را در خوزستان دنبال کنید. اگر قرار است شهر ما متحول شود باید زمینه اشتغال در آن فراهم شود و این سوال مطرح بود چرا شهرهای ما حق برداشت آب را نداشتند؟ بنده در این رابطه پیگیری های زیادی داشتم حتی با سردار محسن رضایی سه جلسه برگزار کردم بعد از پیگیری های فراوان و جلسات مکرر با مسولین توافق شد ۵۶۷۸۲ هکتار از زمین های شهرستان را زیر کشت آبی ببریم اما در ادامه به یک مشکل برخورد کردیم و متوجه شدیم بعد از گذشت ۳۸ سال از انقلاب اسلامی در این چهار شهرستان هیچ کار مطالعاتی صورت نگرفته است به جز بخش های کوچکی از لالی و گلگیر!

معاونت نیروی کشور اعلام کرد: چون طرح توجیهی وجود ندارد نمی توانیم با شما موافقت کنیم که با پیگیری ها و رایزنی های مکرر موفق شدیم توافق آن ها را به دست آوریم و قرار شد که طرح توجیهی آن انجام شود. اما رییس و مدیران جهاد کشاورزی استان اعلام کردند: طرح توجیهی حدود یکسال زمان می برد در مذاکره ای که با آقای چنگلوایی داشتم ایشان اعلام کردند: اگر هزینه مشاوره آن حل شود با تشکیل چند تیم می توان طی دو ماه این طرح را آماده کرد که برآورد هزینه آن حدود ۳ میلیارد تومان بود. ظاهری گفت: در همین جا باید از دکتر شریعتی استاندارمحترم خوزستان تشکرکرد که با یزرگواری هزینه آن را تقبل کرد …به گزارش سایت خبری باشگاه روزنامه نگاران مسجدسلیمان عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی در بخش دیگری از سخنان خود در ارتباط با فرودگاه مسجدسلیمان گفت: بحمدلله فرودگاه روی ریل افتاده است بخشی از هزینه های آن را شرکت نفت و بخش دیگر را استانداری تقبل کرده است و با ۳۱ میلیارد تومان اعتبار در نظر گرفته شده در حال انجام است.

ظاهری در ارتباط با جاده چهارمحال بختیاری گفت: یکی از اصلی ترین دغدغه های ما نجات شهرستان از بن بست بوده و هست. طی نشستی که به همراه امام جمعه، فرماندار، استانداران محترم خوزستان و چهار محال و هنمچنین مسولین هر دو استان استان داشتیم قرار شد چند تونل در مسیر مسجدسلیمان و چهارمحال احداث شود. در اولین اقدام با ۸۹ میلیارد تومان اعتبار از تنگ مو به سمت اندیکا و در مراحل بعد در تنگ چلو، تاراز ، چری جند تونل احداث خواهد شد.

نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی در بخش دیگری از سخنان خود گفت: یکی از اشکالات قانون این است چرا شهرهایی مثل ما که نفت و گاز تولید می کنند نمی توانند عوارض آلودگی آن را دریافت کنند! و چرا علیرغم این که حدود ۳۶۵ میلیارد گاز ترش به ماهشهر می دهیم اما ارزش افزوده آن به ما نمی رسد. متوجه شدیم ایراد از قانون است چرا که عوارض به محلی که محصول در آن تبدیل می شود تعلق می گیرد. در این رابطه نیز جلساتی با رییس سازمان مالیاتی کشور داشتم و به او گفتم این کار ظلمی ست که به مردم شهرستان روا می شود چرا که تاثیرات مستقیم آلایندگی های نفت و گاز بر روی مردم ما لطمات جبران ناپذیری وارد کرده است. و در نهایت قرار شد با تشکیل یک کمیته تخصصی این موضوع بررسی و نتیجه آن اعلام شود.

وی در ارتباط با وضعیت نامناسب آب در بعضی مناطق اندیکا گفت: با وجود دو سد و نیروگاه بعضی مناطق این شهرستان هفته ای یک بار آب دارند که با پیگیری های انجام شده با سازمان آب و برق قرار شد با اضافه شدن ۴ پمپ جدید ظرف یکی دو ماه آینده وضعیت آب بهبود یابد.

ظاهری در ارتباط با مشکلا صداوسیما در شهرستان نیز گفت: در جلسه ای که با مدیرعامل صدا و سیمای مرکز خوزستان داشتم این مسئله همچنین راه اندازی موج اف ام پیگیری که آن ها علت را عدم شبکه فیبر نوری در شهرستان اعلام کردند که قرار است مشکلات اعتباری آن برطرف شود…

نماینده مسجدسلیمان، لالی ، اندیکا و هفتکل در ارتباط با شرکت آلومینیوم و پتروشیمی مسجدسلیمان نیز گفت: فاز اول شرکت آلومینیوم به زودی افتتاح و حدود ۱۵۰ نیروی کاملاً بومی دراین شرکت مشغول به کار خواهند شد. اما باید بپذیریم مشکل اشتغال شهرستان به واسطه این دو شرکت برطرف نخواهد شد آنچه می تواند به حل این مشکل کمک کند صنایع پایین دستی این دو شرکت است و باید سرمایه گزاران را به حضور در این کار تشویق کرد.

نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی در بحث مناطق آلوده نیز گفت: حدود ۱۲۰ میلیارد تومان برای این کار در فاز اول که حدود ۱۲۰۰ منزل بود اختصاص داده شد که بسیار جای تعجب دارد تنها ۳۱۰ خانه از این ۱۲۰۰ خانه تحویل داده شد اما در آخرین سفر استاندار به مسجدسلیمان در جلسه ای با حضور مسئولین شهرستان و مدیران استانی قرار شد ظرف ۳ ماه آینده شرکت نفت توسط دانشگاههای معتبر مشخص کند دقیقا کدام مناطق آلوده هستند و پس از آن به مناطقی که آلوده نیستند مجوز ساخت و ساز داده شود همچنین مناطق آلوده نیز تخریب و توسط نفت به فضای سبز و پارک تبدیل شود…

ظاهری در بخش دیگری از سخنان خود اظهار داشت: باید نگاهمان برای توسعه شهرستان به بخش خصوصی باشد. اعتقاد ما این است سرمایه گزاری روی نیروی انسانی می تواند آینده شهر را تامین کند. وی ادامه داد: یکی از دغدغه های ما منطقه ۲۲ بهمن کلگه است، چرا که بعد از جابجایی بیمارستان ۲۲ بهمن کل این منطقه با افت شدید مواجه گردید. در اولین اقدام برای احیاء این منطقه با مسئولین نفت صحبت کردیم و قرار شد بیمارستان نفت علاوه بر کارکنان نفت بیماران عادی را هم ویزیت کند و در اقدام بعدی با دعوت از سرمایه گزار بخش خصوصی قرار است بیمارستان ۲۲ بهمن سابق مجدداً راه اندازی و در آن بیمارستان تخصصی قلب و بخش های دیگر مثل ام آر آی، بخش زایمان بدون درد و… راه اندازی شود که مقدمات آن در حال انجام است.

نماینده مردم مسجدسلیمان در مجلس شورای اسلامی در بخش پایانی سخنان خود گفت: مسجدسلیمان نیازمند وحدت و همدلی ست. بهترین سرمایه ما اتحاد و یکپارچگی ست و خداوند از کسانی که بخواهند میان مردم تفرقه و باند بازی و طایفه گرایی بیندازد نگذرد.

img_0033 img_0094 img_0107

درباره نویسنده

1881مطلب نوشته است .

نوشتن دیدگاه

شما میتوانید از تصاویر مخصوص خود در قسمت نظرات استفاده نمایید برای اینکار از وب سایت آواتارکمک بگیرید .


تمام حقوق این سایت برای © 2020 عصر خوزستان. محفوظ است.
طراحی شده توسط : سعید مرادی