گزارش راستا نیوز از جلسه هماهنگی معرفی فرصتهای شغلی صنایع پایین دستی شرکت آلومینیوم کاوه + تصاویر

گزارش راستا نیوز از جلسه هماهنگی معرفی فرصتهای شغلی صنایع پایین دستی شرکت آلومینیوم کاوه + تصاویر

راستا نیوز –سید عباس حسینی مدیرعامل کارخانه آلومینیوم کاوه مسجدسلیمان در نشستی که با مدیران ادارات شهرستان مسجدسلیمان داشت به هماهنگی معرفی فرصتهای شغلی صنایع پایین دستی پرداخت و گفت: کلنگ شرکت آلومینیوم مسجدسلیمان در ۲۳ دی ماه سال ۹۳ قبر زمین زده شد اگر چه عملیات اجرایی آن عملاً از آبان ماه سال گذشته آغاز شد.

وی ادامه داد: حمایت های مسئولین بنیاد مستضعفان بود که باعث شد این پروژه زودتر از زمان مقرر با هزینه های معادل ۲۰۰ میلیارد تومان به بهره برداری برسد آن هم در شرایط اقتصادی که کشور با آن درگیر بود و این در حالی ست که این پروژه بدون ریالی اعتبار از دولت یا گرفتن وام به سرانجام رسیده است.

مدیرعامل شرکت آلومینیوم کاوه مسجدسلیمان در بخش دیگری از سخنان خود گفت: این کارخانه حاصل تلاش و ساخت فرزندان همین منطقه است. همه کسانی که در حال حاضر مشغول به کار هستند از نیروهای بومی شهرستان می باشند و یکی از افتخارات ما این است که طی این مدت حتی یک شاکی مردمی نداشته ایم چرا که مردم کار را از خودشان می دانستند. حسینی دو مشکل اساسی برای راه اندازی این کارخانه را مشکلات برق و گاز دانست و گفت با پیگیری هایی که انجام شده است امیدواریم به زودی این مشکلات مرتفع شوند تا رسماًٌ استارت فعالیت کارخانه آغاز شود. وی در ارتباط با راه اندازی فاز دوم کارخانه نیز گفت: بنیاد مستضعفان تصمیم جدی دارد که فاز دوم کارخانه را راه اندازی کندو تا کنون حدود ۲۰ میلیارد تومان نیز برای این فاز هزینه شده است و حدود ۱۴ درصد نیز پیشرفت فیزیکی داشته است.

سید عباس حسینی در بخش دیگری از سخنان خود گفت: این تفکر وجود دارد که مشکل اشتغال شهرستان را شرکت آلومینیوم باید حل کند اما نهایت نیرویی که ما می توانیم جذب کنیم حدود ۲۰۰ الی ۳۰۰ نفر می باشد آن چه می تواند باعث اشتغالزایی شود و راهکار نجات معضل اشتغال در شهرستان صنایع پایین دستی این شرکت می باشد. وی ادامه داد: ۶۹ صنعت پایین دستی که به راحتی قابلیت اجرایی دارد را کارشناسان ما شناسایی کرده اتد حتی طرح های توجیهی آن را نیز که جز وظایف ما نبود آماده کرده ایم. قرار است در تاریخ ۲۴ و ۲۵ بهمن همایشی را با حضور شرکت ها و سرمایه گزاران معتبر داخلی و خارجی با هدف رونق صنایع پایین دستی در شهرهای اهواز و مسجدسلیمان برگزار شود که امیدوارم مفید باشد. این همایش با محوریت استاندار خوزستان، مدیر کل صنعت و معدن و فرمانداری مسجدسلیمان برگزار خواهد شد امیدوارم که مسئولین این فرصت را برای ایجاد یک سرمایه گزاری خوب در شهرستان غنیمت بدانند.

به گزارش راستا نیوز پیام حاجی پور مشاور مدیر عامل و دبیر اجرایی همایش فرصت‌های سرمایه‌گذاری صنایع پایین دستی آلومینیوم با اشاره به برگزاری این همایش در دو شهر اهواز و مسجدسلیمان گفت: این همایش ۲۴ بهمن‌ماه در اهواز و ۲۵ بهمن‌ماه در مسجدسلیمان برگزار می‌شود.

وی گفت :  دنبال آن هستیم همگام با فعالیت کارخانه آلومینیوم مسجدسلیمان، صنایع پایین‌دستی آن را در استان خود رونق دهیم، به شکلی که برای فاز اول این کارخانه، ۵۹ طرح آماده اجرا در حوزه پایین‌دستی آلومینیوم تدوین کرده‌ایم و به همت بنیاد مستضعفان کشور کارخانه آلومینیوم در مسجدسلیمان احداث شد و فاز یک این کارخانه با ظرفیت تولید ۱۱ هزار تن پروفیل فعالیت خواهد کرد.

وی افزود: صنایع مادر زیادی در خوزستان فعال هستند اما صنایع پایین‌دستی در این استان کمتر وجود دارد و به این دلیل شاهد توسعه کمتر بخش صنعت در استان هستیم.

به وی با بیان این‌که آلومینیوم یک فلزی گران‌بها در دنیا است، گفت: مطالعات این طرح‌ها انجام شده است و نرخ بازگشت سرمایه آن‌ها بالای ۴۵ درصد است و دارای سودآوری بسیار بالایی هستند. همچنین بنیاد مستضعفان از این طرح‌ها حمایت مالی خواهد کرد و جهت اجرا به متقاضیان وام‌های کم‌بهره می‌دهد.

حاجی پور با بیان این‌که همایش فرصت‌های سرمایه‌گذاری صنایع پایین دستی آلومینیوم به توسعه این صنایع و استان کمک می‌کند، عنوان کرد: در این سمینار شرکت‌های خارجی از کشورهای مختلف آلمان، ایتالیا، چین، سنگاپور و مالزی حضور دارند تا به صورت فاینانس در صنایع پایین دستی آلومینیوم سرمایه‌گذاری کنند و ماشین‌آلات، تکنولوژی جدید و خوراک‌های نرم‌افزاری و پژوهشی در اختیار شرکای ایرانی قرار دهند.

مشاور مدیر عامل شرکت آلومینیوم کاوه هدف از برگزاری این همایش‌ها، را جذب سرمایه‌گذاری در شهرستان مسجدسلیمان و استان خوزستان عنوان کرد و گفت: اگر این کار انجام نشود، پروفیل تولیدشده در استان باید به استان‌های دیگر برود و پس از فرآیندها دوباره به استان بازگردد.

IMG_3906IMG_3727 IMG_3788 IMG_3801 IMG_3824 IMG_3852 IMG_3858 IMG_3862 IMG_3868 IMG_3870 IMG_3876 IMG_3882 IMG_3897 IMG_3903

درباره نویسنده

1903مطلب نوشته است .

نوشتن دیدگاه

شما میتوانید از تصاویر مخصوص خود در قسمت نظرات استفاده نمایید برای اینکار از وب سایت آواتارکمک بگیرید .


تمام حقوق این سایت برای © 2020 عصر خوزستان. محفوظ است.
طراحی شده توسط : سعید مرادی