تبلیغات انتخاباتی از سوی کاندیداها و طرفداران آنها تا پیش از زمان رسمی تبلیغات ممنوع است/ کاندیدا برای ثبت نام حق هیچ گونه اعلام در فضای مجازی و فراخوان همراهی را ندارد

تبلیغات انتخاباتی از سوی کاندیداها و طرفداران آنها تا پیش از زمان رسمی تبلیغات ممنوع است/ کاندیدا برای ثبت نام حق هیچ گونه اعلام در فضای مجازی و فراخوان همراهی را ندارد

راستا نیوز -علی اسکندری دادستان مسجدسلیمان گفت: تبلیغات انتخاباتی از سوی کاندیداها و طرفداران آنها تا پیش از زمان رسمی تبلیغات ممنوع است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی راستا نیوز دادستان مسجدسلیمان اظهار داشت: زمان تبلیغ کاندیداها برای معرفی برنامه‌ها و اهداف خود به مدت یک هفته از تاریخ ۲۴ تا ۳۰ بهمن ماه سال جاری است و هرگونه فعالیت تبلیغی خارج از این دوره زمانی ممنوع است.

وی افزود: نامزدهای انتخابات مجلس شورای اسلامی و هواداران آنها حق فعالیت تبلیغاتی در فضاهای مجازی و تشکیل گروه‌ها و کانال‌های اجتماعی ندارند و شناسایی ایجاد گروه و کانال با هدف تبلیغات انتخاباتی برای کاندیداها تخلف محسوب می‌شود.

اسکندری افزود: برای ثبت نام در ستاد انتخاباتی کاندیدا حق هیچ گونه اعلام در فضای مجازی و فراخوان همراهی را ندارد و به راه انداختن کارنوال یا تجمع در مکانی خاص ممنوع و گزارش آنها به عنوان تخلف انتخابات اعلام می شود.

دادستان مسجدسلیمان یادآور شد: از دیگر موارد تخلف انتخاباتی تشکیل جلسات با محوریت انتخابات و حمایت از کاندیدای مورد نظر در مجامع عمومی چون مساجد، مراسم‌های سوگواری، تالارها و محافل جشن و عروسی پیش از زمان رسمی تبلیغات است.

اسکندری گفت: هیات‌های نظارت بر انتخابات باید با رصد تحولات جامعه بر فعالیت کاندیداها و هواداران آنها نظارت و از بروز تخلف‌های انتخاباتی جلوگیری کنند.

لازم به ذکر است  اسفندماه سال جاری انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی برگزار می‌شود.

درباره نویسنده

1882مطلب نوشته است .

نوشتن دیدگاه

شما میتوانید از تصاویر مخصوص خود در قسمت نظرات استفاده نمایید برای اینکار از وب سایت آواتارکمک بگیرید .


تمام حقوق این سایت برای © 2020 عصر خوزستان. محفوظ است.
طراحی شده توسط : سعید مرادی